Zbliża się okres wakacyjny dlatego powoli zaczynamy się zastanawiać nad tym, jak spędzić tegoroczne wakacje. W ostatnich latach występuje zauważalny wzrost zainteresowania wczasami agroturystycznymi. Jest to super alternatywa dla wakacji spędzanych nad morzem lub w górach w ośrodkach po brzegi wypełnionymi kuracjuszami.

Agroturystyka – odpoczynek w Borach Tucholskich

agroturystyka w Borach Tucholskich ze zwierzętami Ośrodki agroturystyczne są w stanie ugościć ograniczoną liczbę osób dlatego wczasy spędzane są w ciszy i spokoju na łonie natury. Spędzanie wakacji na wsi jest niesamowitą atrakcją dla najmłodszych. Przede wszystkim dlatego, że większość czasu mogą spędzić w na świeżym powietrzu. Ośrodki agroturystyczne organizują mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. W ostatnich latach bardzo popularna staje się agroturystyka w Borach Tucholskich ze zwierzętami, których nie jesteśmy w stanie zobaczyć na co dzień, jeśli mieszkamy w głośnym i zatłoczonym mieście. Są to takie zwierzęta jak: koń, owca, koza oraz zwierzęta inwentarskie. Spędzając wczasy w ośrodku agroturystycznym będziemy mieli okazję spróbować mleka prosto od krowy.

agroturystyka w Borach Tucholskich ze zwierzętamiSynonimem odpoczynku dla każdego z nas jest cisza oraz spokój. Wynajmując domek agroturystyczny możemy zjeść śniadanie na świerzym powietrzu obserwując zwierzęta biegające po podwórku oraz słuchać śpiewu okolicznych ptaków. Bory Tucholskie są idealnym miejscem na piesze wycieczki oraz rajdy rowerowe, ponieważ na ich terenie znajduje się Narodowy Park Krajobrazowy. Wielu właścicieli gospodarstw agroturystycznych zainwestowało w swoje pieniądze i wybudowali ujeżdżalnie dla koni. Przejażdżka konna bezwątpienia jest super atrakcją dla najmłodszych. Każda jazda konna przeprowadzana jest w bezpiecznych oraz kontrolowanych warunkach pod czujnym okiem przeszkolonego instruktora. Ośrodki agroturystyczne bardzo często organizują różnego rodzaju atrakcje takie jak ogniska połączone z pieczeniem kiełbasek oraz wspólnym śpiewaniem. Obcowanie z naturą jest najlepszą z możliwych opcji spędzania wakacji lub spontanicznych wyjazdów weekendowych.

Reasumując, jeśli chcemy odpocząć z dala od miejskiego hałasu oraz zgiełku wyjazd na wczasy agroturystyczne jest idealnym rozwiązaniem. Z racji, iż wszystkie ośrodki zlokalizowane są poza terenami miejskimi nie musimy obawiać się o tłumy, które bardzo często spotykane są w ośrodkach turystycznych nad morzem lub w górach. Każdy ośrodek agroturystyczny posiada swój własny ogrodzony teren dzięki czemu nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo najmłodszych wczasowiczów bawiących się na terenie gospodarstwa.

Kategorie: Noclegi