Końcówka czerwca to moment, który jest gorąco wyczekiwany przez wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Mniej czekają na tę chwilę rodzice, którzy muszą swoim pociechom zorganizować czas w taki sposób, aby przez kilka miesięcy przerwy wakacyjnej, nie umarły z nudów.

Kolonie dla najmłodszych

kolonieJest to trudne, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że pracujący rodzic nie ma tyle urlopu, żeby zając się dzieckiem przez dwa miesiące. Dlatego najczęstszym rozwiązaniem jest korzystanie z wyjazdów zorganizowanych. Wiele biur podróży czy szkół organizuje obozy w Polsce i za granicą. Jeśli dziecko nie jest bardzo samodzielne, dobrym rozwiązaniem będzie wyjazd na terenie kraju. Dzięki temu nie przeżyje stresów związanych z obcym językiem czy koniecznością konfrontacji z inną kulturą. Pod tym względem dobrym pomysłem są kolonie w Kotlinie Kłodzkiej dla dzieci. Jest to miejsce cieszące się od wielu lat zasłużoną sławą, jeśli chodzi o gościnę grup zorganizowanych. Wynika to z wielu czynników, jednym z nich jest to, że Dolny Śląsk jest niezwykle atrakcyjny turystycznie. Dzieci, które wyjeżdżają na obozy w ten region, najczęściej biorą udział w wielu wycieczkach, w trakcie których odwiedzają miejsca, o których uczą się na lekcjach historii czy geografii.

kolonieDookoła znajduje się bardzo dużo terenów zielonych, z których można korzystać np. zabierając dzieciaki na długie wycieczki piesze czy rowerowe. Ogromne emocje u najmłodszych wzbudza lokalna atrakcja w postaci spływu pontonowego w Bardzie. Odrobina adrenaliny na świeżym powietrzu sprawi, że na długi czas zachowają to wspomnienie w pamięci. Wybierając ofertę obozu spełniającą oczekiwania, warto zweryfikować nie tylko organizatora, ale także warunki pobytu. Dzieci muszą być zakwaterowane w ośrodku, który będzie dawał im bezpieczne warunki do wypoczynku. Najlepiej, jeśli jest to pensjonat, który jest sprawdzony np. przez znajomych czy rodziców z klasy. Wtedy można zweryfikować, czy maluch faktycznie czuł się w takim miejscu dobrze. Pod tym względem dobrym wyborem będzie taki, który specjalizuje się w przyjmowaniu wycieczek, bo ma infrastrukturę dopasowaną do potrzeb kolonistów. Kilkutygodniowy wyjazd na wakacje może sprawić, że do domu wróci zupełnie odmienione dziecko.

W trakcie wypoczynku z pewnością rozwinie umiejętności społeczne, ponieważ pozna dużo dzieci z różnych grup wiekowych. Dzięki atrakcjom sportowym czy możliwości zwiedzenia zabytków zyska nowe umiejętności i wiedzę, która z pewnością przyda się, kiedy we wrześniu wróci do szkolnej ławki.

Kategorie: Usługi