Jeśli wybieramy się na wakacje w góry, pierwszym pomysłem na spędzanie wolnego czasu, jest jazda na nartach. Jednak latem takie atrakcje byłoby możliwe jedynie w Alpach. Co więc robić w górach, gdy ze stoku zniknął ostatni turysta? W końcu szczyt sezonu na narty mógł minąć, jednak sezon wakacyjny w pełni.

Nocleg w górach

pokojeNie musimy odmawiać sobie naszych ulubionych, górskich widoków. Przede wszystkim musimy dokładnie określić cel naszej podróży. Malownicza i klimatyczna kraina to, między innymi Białka Tatrzańska. Zimą przyciągają tu turystów atrakcyjne skoki, jednak i latem znajdziemy ciekawe atrakcje. W środku sezonu wakacyjnego możemy też liczyć na większy wypoczynek. Nad morzem zapewne spotkałby nas gwar i przepychające się na plaży ciała. Tutaj, w Białce, otaczać nas będzie spokój i szum wiatru staczającego się ze zboczy gór. Musimy pamiętać, by odpowiednie pokoje w Białce Tatrzańskiej przeglądać i zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie chcemy przecież niemiło zaskoczyć się w dniu przyjazdu, gdy w wyniku braku rezerwacji okaże się, że ośrodek, w którym chcieliśmy się zatrzymać, nie ma już wolnych miejsc. Zwłaszcza latem zadbajmy o odpowiednie wyposażenie pokoi. Gdy wieczorami zmęczone nogi nie pozwolą nam na kolejną wędrówkę pięknym, górskim szlakiem, obejrzyjmy film.

pokojeTo idealny sposób spędzania czasu zwłaszcza wtedy, gdy na wyjazd wybraliśmy się z przyjaciółmi. Dlatego sprawdźmy, czy w naszym pokoju będzie telewizor. Ładna, letnia pogoda będzie zachęcać do coraz dłuższych spacerów, jednak każdemu potrzebna jest czasem chwila regeneracji. Z pomocą przyjdzie nam seans filmowy. Przez godzinę lub dwie zapomnimy się w ciekawym filmie, a nasze mięśnie odpoczną przed kolejnymi wędrówkami. Łatwiej będzie nam zorganizować wieczór firmowy, gdy w ośrodku, w którym się zatrzymamy, będzie dostępny internet. Dzięki zalogowaniu się na odpowiednią platformę bez problemu wybierzemy interesujący nas tytuł. Alternatywą jest zabranie ze sobą filmów, np.: na pendrivie. Zwłaszcza latem dobrze jest, by pokój, który wynajmiemy, znajdował się blisko centrum. Wówczas będziemy mogli wyjść na tętniącą nocnym życiem starówkę nawet każdego wieczora. Nie zapominajmy, że w Białce Tatrzańskiej znajdziemy też ośrodki z basenem.

Nawet jeśli nie wybraliśmy wakacji nad morzem, bo smażenie się w słońcu nam nie odpowiada, wciąż będziemy mogli wskoczyć do chłodnej wody w najcieplejsze godziny dnia. Jedną z coraz popularniejszych rozrywek jest escape room. Razem ze znajomymi możemy wybrać się na taką formę zabawy również w górach.

Kategorie: Noclegi