Sezon komunijny trwa w pełni. Coraz częściej słyszymy, że na liście komunijnych prezentów królują obecnie laptopy, telefony komórkowe czy konsole do gier, jednak tego typu prezenty nie przyczynią się do promowania aktywności fizycznej wśród najmłodszych, wręcz przeciwnie – sprawią, że jeszcze trudniej będzie nam namówić pociechę do wyjścia z domu i pobiegania z kolegami za piłką.

Kross dla najmłodszych

kross lea replicaDlatego w roli prezentu komunijnego najlepiej jest wybrać klasykę i postawić na zakup roweru, który być może przyczyni się do rozwijania w młodym człowieku nowej pasji, jaką jest kolarstwo. Szanse są spore, jednak aby tak się stało konieczny jest wybór odpowiedniego jednośladu, który zachęci dziecko nie tylko poprzez walory estetyczne, ale także komfort i bezpieczeństwo jazdy. Podjęcie właściwej decyzji nie jest uzależnione jedynie od tego, czy obdarowane dziecko jest chłopcem czy dziewczynką – nie zawsze różowa rama i kwieciste dodatki oznaczają trafiony wybór. Miejmy też świadomość, że dobrej jakości rower, kupiony w markecie za 300 złotych nie istnieje. Jeśli zależy nam na tym, by pojazd był bezpieczny, lekki, wyposażony w dobre hamulce powinniśmy postawić na model znanej marki, cieszącej się mianem godnej zaufania.

kross lea replicaPrzykładem może być Kross Lea Replica dla dzieci, którego konstrukcja została oparta na lekkiej, ale niezwykle wytrzymałej ramie wykonanej z aluminium, a użycie technologii performance gwarantuje podwyższoną odporność na uszkodzenia, co w przypadku dzieci ma ogromne znaczenie. Lekko obniżona geometria górnej ramy ułatwi wsiadanie i zsiadanie z roweru, co także przełoży się na komfortowe korzystanie z pojazdu i zachęci do rozwijania nowej pasji. Wyposażenie w koła w rozmiarze 24” będzie odpowiednie dla większości dzieci w wieku komunijnym, których wzrost oscyluje między 120 a 145 centymetrów. Jako że rozmiar 24” to tylko pozycja niżej, niż rowery dedykowane dla dorosłych, wielu rodziców zastanawia się, czy nie zainwestować w większy model, który w ich mniemaniu wystarczyłby na dłużej, jednak kupowanie roweru na zapas jest złym pomysłem i może przynieść same negatywne skutki, ze zniechęceniem dziecka do jazdy włącznie.

Wybór opcji na kolach 26-calowych jest rozsądnym pomysłem wyłącznie wtedy, gdy nasze dziecko jest ponadprzeciętnie wysokie i posiada co najmniej 145 centymetrów wzrostu. W przeciwnym wypadku niewygodna pozycja podczas korzystania z roweru, a także brak stabilności podczas postoju i utrudnione wsiadanie czy zsiadanie zakłócają nie tylko komfort jazdy, ale też bezpieczeństwo.