Scyzoryk często kojarzony jest z wyposażeniem harcerza lub ewentualnie naszego dziadka, który takim przyrządem obierał ziemniaki na niedzielny obiad. Jednak porządny scyzoryk może przydać się nie tylko zuchowi. Jeśli wybierzemy właściwy model, będziemy wykorzystywać go przez długie lata w wielu sytuacjach, zwłaszcza tych, które nas zaskoczą.

Przydatny szwajcarski scyzoryk

szwajcarskie scyzorykiChoć wydawać by się mogło, że tego rodzaju wyposażenie jest gadżetem typowo męskim, to jednak znajdziemy wiele modeli produkowanych z myślą o kobietach, które oprócz standardowego wyposażenia zawierają elementy takie jak pilnik do paznokci, nożyczki czy pęsetę, a i korkociąg może okazać się użyteczny w przypadku wielu Pań. Najbardziej cenione są scyzoryki szwajcarskiego pochodzenia, ze względu na precyzję i solidność, a także kojarzenie z najbardziej znaną marką na świecie, zajmującą się produkcją scyzoryków. Podczas wyboru scyzoryka dla siebie lub dla bliskiej nam osoby, powinniśmy poza krajem pochodzenia wziąć pod uwagę kilka innych istotnych kwestii. Najbardziej użyteczne szwajcarskie scyzoryki wybierzemy kierując się zarówno wiekiem, jak i profesją czy zainteresowaniami.

szwajcarskie scyzorykiJeśli poszukujemy scyzoryka dla dziecka, które odkryło w sobie pasję do harcerstwa, wówczas powinniśmy postawić przede wszystkim na podstawową funkcjonalność i niska cenę, bowiem dzieci szybko tracą swój zapał i może okazać się, że już za kilka tygodni przedmiot ten nie będzie miał swojego zastosowania. Ponadto najmłodsi często gubią swoje przedmioty, a zawieruszenie drogiego scyzoryka mogłoby być bolesną stratą. W kwestii wieku znaczenie ma również długość scyzoryka, która dla młodzieży powinna mieć od 84 do 91 mm długości. Z kolei u dorosłych i miłośników survivalowych wypraw świetnie sprawdzi się model o wymiarze 111 mm, dzięki któremu może stanowić zastępstwo dla innych narzędzi przy zachowaniu swojej funkcjonalności i wygody użytkowania. Wykonywany zawód czy zainteresowania również odgrywają dużą rolę w wyborze odpowiedniego scyzoryka, bowiem to narzędzie może okazać się również niezbędne w pracy.

Na przykład elektryk z pewnością doceni wyprofilowane ostrze do docinania kabli czy zdejmowania z nich osłonek, a informatyk znajdzie zastosowanie zarówno dla śrubokręta, którym bez problemu dokręci małą śrubkę w obudowie komputera, ale przydatna będzie także funkcja przenośnej pamięci USB. Dla pasjonatów wędkarstwa ostrze przeznaczone do wyjmowania haczyków czy skrobania łusek będzie nieocenione, a majsterkowicz nie obejdzie się bez funkcji śrubokręta.

Kategorie: Handel