Niezależnie od pory roku – do Zakopanego przez cały rok napływają turyści, chcący przejść się po Krupówkach, Dolinie Kościeliskiej, odwiedzić Gubałówkę, Kasprowy Wierch i odwiedzić wiele innych miejsc, które mają do zaoferowania miasto i okolice. 

Domek góralski jako źródło wypoczynku

domek góralskiZimą z kolei nie brakuje tu amatorów jazdy na nartach i snowboardzie, spędzających całe dnie na licznych stokach, przygotowanych specjalnie dla nich. Nie ma co ukrywać – klimat polskich Tatr i Zakopanego jest nie do podrobienia, a żeby jeszcze lepiej się w niego wczuć, warto znaleźć odpowiedni nocleg. Klimat i kulturę góralską widać już od pierwszego spojrzenia na miasto – piękne, tradycyjne domy góralskie, kolorowe stroje i krajobraz górski stale widoczny na horyzoncie stale wprawiają odwiedzających w zachwyt. Nic więc dziwnego, że wiele z nich pragnąc wczuć się w otaczający klimat, na czas pobytu wynajmuje domek góralski w Zakopanym lub jego okolicach. W zależności od planowanego spędzania czasu można zdecydować się na nocleg w okolicach centrum miasta lub okolicznych wsiach. 

domek góralski

 

Zimą turyści chętniej decydują się na noclegi niedaleko stoków, by od pierwszych promieni słonecznych szusować po świeżym śniegu. Latem, młodzi podróżnicy poszukują atrakcyjnych noclegów niedaleko centrum miasta, by móc w pełni korzystać z jego uroków, spędzać czas w okolicznych karczmach i bawić się do białego rana na mających miejsce w okolicy występach i koncertach. Domki góralskie w polskich Tatrach mają wiele do zaoferowania swoim gościom. Gospodarze często urządzają dla nich ogniska, podczas których opowiadają o swojej kulturze, tradycjach, uczą tańca ludowego i gwary. Podczas hucznych biesiad można skosztować lokalnych potraw, przygotowanych najczęściej przez gospodynię. Zimą, w tradycyjnych domach góralskich, po całym dniu zimowego szaleństwa, można ogrzać się przed kominkiem pod ciepłym, wełnianym kocem, kosztując aromatycznego grzańca i napawając się otaczającym klimatem. Polskie Tatry są z pewnością jednymi z najpiękniejszych gór – zachwycają odwiedzających swoją surowością i pięknem. 

Liczne szczyty i doliny są doskonałym miejscem na aktywne spędzanie czasu zarówno latem, jak i zimą. Tatry to z całą pewnością niezwykle klimatyczne miejsce Polski, oddziałujące na wszystkie zmysły. Można tu zasmakować najlepszych oscypków, usłyszeć piękną, tradycyjną muzykę, odetchnąć świeżym powietrzem i zobaczyć najpiękniejsze widoki, jakie oferuje nam Polska. Klimat otoczenia podkreślają liczne chaty góralskie, lokalni mieszkańcy w tradycyjnych strojach, rozmawiający góralską gwarą.

Kategorie: Noclegi