Turystyka rowerowa w okresie letnim jest bardzo popularna w naszym kraju. Znajduje się tu wiele tras, które przed niejednym kolarzem stawiają wiele wyzwań. Nie trzeba jednak być zawodowym sportowcem, aby zobaczyć jak przyjemnie pokonuje się spory kawałek Polski na rowerze.

Noclegi na trasie rowerowej

green velo noclegiWłaściwe przygotowanie do takiej wycieczki oraz duża ilość postojów sprawią, że będzie to bardzo atrakcyjne. Jeśli jest to pierwszy wyjazd zawsze warto mieć w okolicy kogoś zmotoryzowanego, kto przewiezie niezbędne bagaże oraz w przypadku uszkodzenia roweru dowiezie go na miejsce docelowe. Najpopularniejszą trasą rowerową jest Green Velo, która biegnie przez aż pięć województw Polski wschodniej. Łącznie ma ona ponad dwa tysiące kilometrów długości, dlatego potrzebna jest duża ilość treningów i dobra kondycja, by pokonać ją w kilka dni. Nawet zawodowi kolarze nie poradzą sobie z jazdą ciągiem przez tyle kilometrów. Jedno jest więc pewne, pokonując green velo – noclegi na trasie są wręcz obowiązkowe. Można znaleźć je bardzo blisko samej ścieżki, ponieważ konkretne miejscowości są przygotowane na turystów rowerowych. Ośrodki oferują komfortowe miejsca noclegowe w niskich cenach tak, aby podróżnicy następnego dnia mogli pełni sił wyruszyć na dalsze zwiedzanie.

green velo noclegiNie ma wątpliwości, że to właśnie rowerowa przejażdżka przez kilka parków narodowych pozwoli doświadczyć wiele wrażeń. Poza tym zwiedzi się tereny, które na co dzień są odizolowane od wpływu ludzi. Jeśli pragniemy przebyć całą długość trasy lepiej będzie dokonać rezerwacji jeszcze przed wyjazdem i ustalić konkretne miejsca postoju tak, by może przy okazji zwiedzić okoliczne miejscowości. Nim dotrze się do Elbląga można poświęcić więcej czasu na atrakcje jako oferuje Warmia. Ciekawa kultura oraz regionalne potrawy na pewno zachwycą każdego, kto wybrał się na wycieczkę w poszukiwaniu nowych doświadczeń. Wyjątkowość i różnorodność wszystkich regionów znajdujących się na trasie zachęca wielu amatorów do tego, by spróbowali swoich sił chociażby na jednym odcinku Green Velo. Duża ilość atrakcji, które znajdują się w okolicy wschodniego szlaku rowerowego pozwalają podróżującym choć trochę poznać region, w którym aktualnie się znajdują. Zarówno Zalew Wiślany, jak i Podlasie mają swój urok i każdego lata odwiedza ich mnóstwo turystów.

Trasa rowerowa tylko zwiększyła ruch, dlatego wcześniejsze ustalenie punktów postojowych oraz rezerwacja noclegów jest tak ważna. Można odpocząć w spokojnej okolicy, a jednocześnie poznać okoliczną przyrodę i zabytki.

Kategorie: Noclegi